2050/283
Ubekendt maler, 19. årh.
Opstilling med en vase, blomster, druer, et vinglas og en flækket melon på et bord. Utydelig sign. 1880. Olie på lærred. 42×50.
Krakeleringer. Enkelte mindre retoucheringer enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag