2131/978
Emil Stejnar (f. Wien 1939)
“Snowball”. Pendel af messing dekoreret med blomster og perler af glas. Udført hos Rupert Nikoll. 1950–60'erne. H. 75. Diam. 44.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Smuds. Nogle manglende og løse metalpinde. Manglende blomster og perler af glas. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud