1721/​1710

Gulvvase af lyseblåt opalineglas, rigt dekoreret med fugl, blomster og bladværk i relief. Under bunden mærket Scher D. 2785. 19. årh.s slutning. H. 58.

Brugsslitage. Slidt forgyldning. Afslag på dekoration.

Varia, 25. maj 2017

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag