1721/1710
Gulvvase af lyseblåt opalineglas, rigt dekoreret med fugl, blomster og bladværk i relief. Under bunden mærket Scher D. 2785. 19. årh.s slutning. H. 58.
Brugsslitage. Slidt forgyldning. Afslag på dekoration.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag