1839/50
Forgyldt ramme af træ og gesso dekoreret med slyngende efeu og akanthusblade. 19. årh.s slutning. Udvendigt mål 93×108. Indvendigt mål 62×74.
Mindre krakeleringer, afskalninger, revner enkelte pletter og reparationer.
Ældre malerier og møbler, 24. september 2018
Vurdering
Hammerslag