2139/653
Carl Fischer (f. Vejle 1887, d. København 1962)
“Thorvaldsensvej”. Sign. Carl Fischer. Betegnet på blændrammen. Olie på lærred monteret på lærred. 41×33.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag