2014/559
Zbigniew Kupczynski (f. Wilno, Poland 1928)
Komposition. Sign. Kupczynski, 1965. Mixed media på lærred. 73×60.
Enkelte mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag