2415/​150

Ananas lågbæger af delvis forgyldt sølv. Stemplet Christophersen, Københavns bymærke 1930. Vægt ca. 742 g. H. 33.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Let skæv.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

2.600 DKK
2.500 DKK