12031/179
Knud Erik Færgemann (f. Sdr. Ondsild, Hobro 1925, d. 2003, Ålborg,1958-)
Landskab. Sign. Knud Erik Færgemann 86. Nr. 21/140. Litografi i farver. Lysmål 43×55,5. Rammemål 61×72,5.
Papir let gulnet ved passe-partout kant.
Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020
Vurdering
Hammerslag