2131/316
Gourdformet vase af porcelæn med sang de boeuf glasur. Kina, 20. årh. H. 22,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og krakeleringer. Mindre brændingsfejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag