1445/1592
Adolf Jahn (f. 1858, d. 1941)
“Nathan den vise” figur samt to apotekerkrukker af porcelæn. Royal Copenhagen. 19–20. årh. H. 15–26 cm. (3)
Figur III sortering. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 6. november 2014
Vurdering
Hammerslag
14 bud