2119/283
Et par fem-armede tyske stager af sølv, ligeknækket. Bunde af forsølvet messing. Posen Lazarus Witwe, Berlin, 20. årh. H. 28 cm. (2)
NB Bunde ej af sølv men forsølvet messing. Tekst rettet d. 10/5–2021.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Muligvis lettere fyldte. Den ene arm revnet ved samling.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud