2138/272
Ubekendt maler, 18. årh.
En kvinde med stor fjerhat siddende ved et bord. Usigneret. Hinterglas. 24×20,5.
Mindre afskalninger - primært langs kanterne. Undersøgt i rammen.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag