Alexander Tovborg (f. København 1983)
“Everyone become heroes”, 2007. Sign. og dateret med titel i bunden. Træ og keramik. H. 30. B. 54. D. 30.
Proveniens: Bendixen Contemporary Art, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.
Mindre håndteringsmærker.
Samtidskunst, 19. oktober 2021