2415/305
Carl Milton Jensen (f. Slagelse 1855, d. Højbjerg 1928)
Klitterne ved Kandestederne, Skagen. Sign. Milton Jensen, 1908. Olie på lærred. 74×108.
Lærred bør strammes op. Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag