2442/182
Kinesisk garlic-head vase af porcelæn, dekoreret i farver med figurer, de otte udødelige. 20. årh. H. 24 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Ujævnhed i porcelænet ved rand (fra produktion).
Ældre malerier, møbler og varia, 14. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag
15 bud