Ubekendt maler, ca. 1700
Portræt af en fornem kvinde med perlekæde og silkeforet kåbe. Usigneret. Olie på træ. 25×20.
Revner i træet. Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
1105935 |