Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)
5 landskabsmotiver. Sign. Jens Søndergaard. Tre prøvetryk, en i 22/30, en uden editionsangivelse. Litografier. Varierende størrelser. Uindrammet. (5)
Et blad med 4 cm rift i papiret nederste margen til venstre. Et blad med tape rester på bagsiden af øverste margin.
Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017
11 bud