2039/688
Hans Voigt Steffensen (f. København 1941)
“Danske billeder”, 1975. Mappe med 5 litografier. Alle blade sign. og daterede med titler. Litografier i farver. Bladstørrelse 56×76. (5)
Håndteringsmærker. Især ét af bladene er gulnet.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag