Nordlys over Gammel Sukkertoppen i Grønland. Sign. N.N. 1934. Olie på lærred. 89×64,5.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020