Foto endnu ikke klar
895/​38

Anna Ancher (f. Skagen 1859, d. sst. 1935)

En ung skagenskvinde med sort hovedtørklæde. Usigneret. Olie på malepap. 25×22.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 497, 1987 nr. 7, afbildet s. 118.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk

Malerier, 9. juni 2020

Vur­dering

60.000–80.000 DKK

Hammerslag