1948/​24

Pengekiste af bemalet jern, låg indvendigt dekoreret med fuldrigger, Hamborg 1892. 19. årh. H. 43. B. 69. D. 45.

Nyere bemaling udvendig. Fremstår med alders- og brugsslitage. Nøgle medfølger ikke.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag