2446/104
Kommode af mahogni, front med to skuffer og klap, dekoreret med intarsia i form af kvinde. Empire form. Cirka 1900. H. 96. B. 94. D. 49.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Finérskader.
Vurdering