2027/764
Gert Nyström (f. 1913, d. 2000)
“Ark”. Loftkrone med hvid- og sortlakeret stel af stål. Monteret med otte hvide og 16 gråblå skærme af glas. Udført 1960'erne hos Fagerhult, Sverige. H. 33. Diam. 66.
Brugsslitage. Ridser og mærker. To gråblå glasskærme med afslag. En Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud