1639/1552
Fransk Louis XVI form bouillotte lampe af forgyldt bronze med fire svungne arme, kanneleret stamme på rundt fodstykke støbt med ornamentik. 19. årh.s slutning. H. 72 cm.
Aldersrelaterede spor. Monteret til el.
Varia, 29. september 2016
Vurdering
Hammerslag
17 bud