1946/773
Jeppe Madsen-Ohlsen (f. Christiansfeld 1891, d. Sejs 1948)
“Aprildag i skoven”. Sign. J. M. Ohlsen. Olie på plade. 46×38.
Behov for rensning. Afskalninger.
Moderne kunst og design, 12. november 2019
Vurdering
Hammerslag