2314/​54

Diorama med halvskib af bemalet træ i form af fuldrigger samt mindre båd på havet. 20. årh.s begyndelse. Ramme 48×75.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Forkant delvis løs. Bagbeklædning med enkelte mindre revner.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. april 2023

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK