2314/54
Diorama med halvskib af bemalet træ i form af fuldrigger samt mindre båd på havet. 20. årh.s begyndelse. Ramme 48×75.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Forkant delvis løs. Bagbeklædning med enkelte mindre revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. april 2023
Vurdering
Hammerslag