1721/​1673

Seks svenske bægre af delvis forgyldt sølv. Mester K. Anderson, Stockholm, 1940–1945. Vægt ca. 271 gr. H. 6,1–6,5. (6)

Dette emne handles i fuldmoms

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Tre med ulæseligt mesterstempel. To med enkelte mindre buler.

Varia, 25. maj 2017

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK