1721/1673
Seks svenske bægre af delvis forgyldt sølv. Mester K. Anderson, Stockholm, 1940–1945. Vægt ca. 271 gr. H. 6,1–6,5. (6)
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Tre med ulæseligt mesterstempel. To med enkelte mindre buler.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag