1841/9684
Ingeborg Lundin (f. 1921, d. 1992)
Sven Palmqvist (f. 1906, d. 1984)
To vaser af hhv. orange glas samt klart glas, indlagt med rødt og orange glas. Begge sign. Orrefors samt hhv. Expo 2500 og pu 3579/1. Udført hos Orrefors, Sverige. H. 19,5 og 21,5. (2)
Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og mærker.
Torben Sørensens glassamling, 9. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag