Daniel Spoerri (f. Galati, Rumænien 1930)
Uden titel. Sign. på bagsiden Daniel Spoerri 77 med diverse stempler. Assemblage med malerklud på træ. 50×50.
Proveniens: Jysk Kunst Galerie, København. Erhvervet hér af nuværende ejer.
Moderne malerier & skulpturer, 28. september 2016