2125/135
Tre parykæsker af træ med tryk og bemalet dekoration. Tyskland 19. årh. H. 19–20 cm. L. 38–49 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Afslag. Revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag