12048/​8

Carl Milton Jensen (f. Slagelse 1855, d. Højbjerg 1928)

“Ved jul 1910”. Sign. Milton Jensen. Olie på lærred opklæbet på plade. Lysmål 30×38. Rammemål 55×48.

Sælger oplyser

Ramme med få afslag.

Kunst, antikviteter & design, 26. november 2020

Vur­dering

1.000–1.500 kr.

Hammerslag

1.100 kr.

13 bud

1.100 kr.
1.050 kr.
(Autobud) 1.000 kr.
950 kr.
(Autobud) 900 kr.
850 kr.
(Autobud) 800 kr.
750 kr.
700 kr.
650 kr.
600 kr.
550 kr.
500 kr.