2140/332
Ubekendt maler, 19. årh.
Sydlandsk landskab med bjerge ved en sø. Usigneret. Olie på lærred monteret på lærred. 32×43,5.
Retoucheringer. Behov for let overfladerensning. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag