11946/144
Niels Walseth (f. Kolding 1914, d. 2001)
Fiskere ved Roskilde fjord. Sign. Niels Walseth. Olie på lærred. 70×100. Rammemål 90,5×120,5.
Lærred har løsnet sig fra rammen i den ene side.
Kunst, antikviteter & design, 14. november 2019
Vurdering
Hammerslag