2142/867
Dansk møbeldesign
Væghængt entrémøbel af eg, front med tre skuffer og hylder. 1950'erne. H. 14. B. 110. D. 30.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle stødmærker og finérskader. Nøgle medfølger ikke.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag