Karl Bovin (f. Frederikshavn 1907, d. Fårevejle 1985)
Landskab. Usign. Betegnet på blændrammen. Olie på lærred. 28×39.
Værket sidder løst i rammen. Rammen er løs. Blændrammen/rammen er skæv. Behov for let overfladerensning.
1109389 (Autobud) | ||
147920 | ||
1109389 | ||
147920 | ||
883854 |