2143/782
Asta Ring Schultz (f. Vejle 1895, d. 1978)
“Skyernes leg, Mols”, 1969. Sign. A.R.S. Olie på lærred. 80,5×68,5.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Mindre afskalninger.
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag