Valdemar Andersen (f. København 1875, d. sst. 1928)
En mandlig liggende nøgenmodel. Sign. monogram. Olie på papir monteret på lærred. 65×76. Uindrammet.
Mindre krakeleringer og enkelte ridser. Retoucheringer samt en reparation. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 3. september 2018
52 bud