2427/801
Alev Ebüzziya Siesbye (f. Istanbul 1938)
Cirkulær lågkrukke af stentøj. Dekoreret med brun glasur. Sign. Alev. Kgl. P. Unik. H. 7. Diam. 11,8.
Brugs- og alderspatina. Øverste kant med afslag og reparation.
Vurdering
Hammerslag
853141 | ||
849670 | ||
1152311 |