2040/​368

Stor katolsk kirkefigur af bemalet og delvist forgyldt gips i form af Jomfru Maria med Kristusbarnet. Sign. J. Daniel, Paris. Frankrig, ca. 1920. H. 137 cm.

Afslag på fingre samt talrige afslag på base.

Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag