2437/​846

H. Brockmann-Petersen (, Møbeldesigner 1950-60erne)

Et par lænestole med stel af eg med tremmer i ryg, løse hynder nybetrukket med gråt og lyst møbelstof. Antageligt udført hos Poul M. Jessen, Viby Aarhus, 1950–1960'erne. (2)

Stel med ridser og mærker. Hynder med slitage og pletter.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?