12038/95
Ubekendt maler, 17.-18. årh.
Portræt af fyrstinde. Usigneret. Olie på lærred. Oval. 40×31.
Lærredet er dubleret. Krakeleringer og enkelte retoucheringer. Minimale afskalninger.
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020
Vurdering
Hammerslag
40 bud