2426/608
Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980)
“PK 61”. Sofabord med stel af stål og kvadratisk plade af sort skifer. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1989. H. 32. L./B. 80.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 25. juni 2024
Vurdering
Hammerslag