2426/​608

Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980)

“PK 61”. Sofabord med stel af stål og kvadratisk plade af sort skifer. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1989. H. 32. L./B. 80.

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

802930 6.000 DKK
805900 5.500 DKK
802930 5.000 DKK