2438/653
Ejvind A. Johansson (f. 1923, d. 2002)
Et sæt på otte stole af eg. Model J 67. Formgivet 1957. Udført og mærket hos Tarm Stole & Møbelfabrik for FDB Møbler. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering