1816/​9128

Parallellineal af messing mærket Kelvin & Hughes made in Great Britain samt tre vinkelmålere af træ med sort staffering mærket The Cinograph, Stanley London og Low's Vector set samt vinkelmåler af messing mærket Chapotot a Paris. 19/20. årh. L. 17–61 cm. (5)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Trip Trap's Maritime Samling, 19. april 2018

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK