2448/​133

Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)

Model siddende på en stol. Sign. Jul. Paulsen. Olie på lærred. 50×37.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.700 DKK

20 bud

1170709 2.700 DKK
272006 (Autobud) 2.600 DKK
1170709 2.600 DKK
272006 2.500 DKK
1170709 2.400 DKK
272006 (Autobud) 2.300 DKK
1170709 2.300 DKK
272006 (Autobud) 2.200 DKK
1170709 2.100 DKK
272006 (Autobud) 2.000 DKK
1170709 1.950 DKK
272006 (Autobud) 1.900 DKK
1170709 1.850 DKK
272006 (Autobud) 1.800 DKK
1170709 1.750 DKK
272006 (Autobud) 1.700 DKK
1170709 1.650 DKK
272006 1.600 DKK
1170709 1.550 DKK
1059775 1.500 DKK