2442/831
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)
Opsats af lertøj i form af kvinde, dekoreret med blå glasur på lysegrå base. Sign. monogram -65, Danmark, V. 43. Med papiretiket fra Illums Bolighus. H. 49,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering