1831/​1568

Sakyamuni af udskåret træ siddende i mediterende stiling på dobbelt lotustrone. 19. årh. H. 21 cm.

revner i træet, nogler knopper mangler i håret

Varia, 2. august 2018

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag