1831/1568
Sakyamuni af udskåret træ siddende i mediterende stiling på dobbelt lotustrone. 19. årh. H. 21 cm.
revner i træet, nogler knopper mangler i håret
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag