1817/​1

Carl Olsen (f. København 1818, d. sst. 1878)

Marine med en bark i høj sø. Sign. C. Olsen 1863. Olie på lærred. 55×83.

Talrige mindre krakeleringer. Nogle retoucheringer.

Ældre malerier og møbler, 23. april 2018

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag