1817/1
Carl Olsen (f. København 1818, d. sst. 1878)
Marine med en bark i høj sø. Sign. C. Olsen 1863. Olie på lærred. 55×83.
Talrige mindre krakeleringer. Nogle retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 23. april 2018
Vurdering
Hammerslag