2119/180
Ubekendt maler, 20. årh.
En kvinde rygende en cigaret. Sign. S. Ewert. Olie på lærred. 70×50.
Enkelte retoucheringer. Lærred bør strammes op. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag